ECS-240-12-37-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC2469TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2469CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2469DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-12-37-CKM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-12-37-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)