ECS-240-18-30B-CHN-TR
DigiKey Part Number
XC2581TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2581CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2581DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-18-30B-CHN-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 18pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-18-30B-CHN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)