ECS-81.92-12-30Q-EN-TR
DigiKey Part Number
XC3145TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3145CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3145DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-81.92-12-30Q-EN-TR
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-81.92-12-30Q-EN-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
8.192 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance
12pF