SG-8101CG 25.0000M-TCHPA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8101CG 25.0000M-TCHPA0
DigiKey Part Number
114-SG-8101CG25.0000M-TCHPA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CG 25.0000M-TCHPA0
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
6.8mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V