TG2016SMN 10.0000M-MCGNNM0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
TG2016SMN 10.0000M-MCGNNM0
DigiKey Part Number
114-TG2016SMN10.0000M-MCGNNM0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2016SMN 10.0000M-MCGNNM0
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TG2016SMN 10.0000M-MCGNNM0 Models
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Output
Clipped Sine Wave
Base Product Number
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.63V