TG2016SMN 39.0000M-CCGNNM0
DigiKey Part Number
114-TG2016SMN39.0000M-CCGNNM0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-TG2016SMN39.0000M-CCGNNM0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-TG2016SMN39.0000M-CCGNNM0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2016SMN 39.0000M-CCGNNM0
Description
XTAL OSC TCXO 39.0000MHZ SNWV SM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Oscillator 4-SMD, No Lead
Category
Package / Case
4-SMD, No Lead
Mfr
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)