TG2520SMN 38.4000M-MCGNNM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
TG2520SMN 38.4000M-MCGNNM5
DigiKey Part Number
114-TG2520SMN38.4000M-MCGNNM5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2520SMN 38.4000M-MCGNNM5
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)