TSX-3225 24.0000MF10Z-G6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±10ppm Crystal 20pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 24.0000MF10Z-G6
DigiKey Part Number
114-TSX-322524.0000MF10Z-G6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 24.0000MF10Z-G6
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF