TSX-3225 25.0000MD30X-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 25.0000MD30X-C
DigiKey Part Number
TSX-322525.0000MD30X-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 25.0000MD30X-C
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 25.0000MD30X-C Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)