TSX-3225 25.0000MF20P-C0
DigiKey Part Number
SER4212TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4212CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4212DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 25.0000MF20P-C0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TSX-3225 25.0000MF20P-C0 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)