TSX-3225 26.0000MF15X-VF6
DigiKey Part Number
SER4377TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4377CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4377DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 26.0000MF15X-VF6
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9.8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 9.8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TSX-3225 26.0000MF15X-VF6 Models
Category
Load Capacitance
9.8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)