XG-1000CB 125.0000M-EBL3
DigiKey Part Number
XG-1000CB125.0000M-EBL3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XG-1000CB 125.0000M-EBL3
Description
XTAL OSC SO 125.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz SO (SAW) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.049" (1.25mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA