APM-071-18MA2
DigiKey Part Number
2985-APM-071-18MA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APM-071-18MA2
Description
TE MINIATURE.13X13X2.2MM
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 9.2W @ 25°C 1.8 A 90°C
Category
Delta Tmax @ Th
64°C @ 25°C
Height
2.20mm
Current - Max
1.8 A
Voltage - Max
8 V
Operating Temperature
90°C
Size / Dimension
Square - 13.20mm L x 13.20mm W
Qmax @ Th
9.2W @ 25°C