APM2-11-14MA2
DigiKey Part Number
2985-APM2-11-14MA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APM2-11-14MA2
Description
DOUBLE STAGE, 4X4X2.3MM
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.4W @ 25°C 1.4 A 90°C
Category
Delta Tmax @ Th
89°C @ 25°C
Height
3.80mm
Current - Max
1.4 A
Voltage - Max
0.8 V
Operating Temperature
90°C
Size / Dimension
Square - 4.00mm L x 4.00mm W
Qmax @ Th
0.4W @ 25°C