2506036007Y3
DigiKey Part Number
1934-1396-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1396-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1396-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2506036007Y3
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 40mOhm
EDA/CAD Models
2506036007Y3 Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)