05-06-A-0076-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-06-A-0076-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-06-A-0076-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 2.99"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.992" (76.00mm)
Category
Number of Conductors
6
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)