05-18-D-0177-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
18 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.969" (177.00mm)
05-18-D-0177-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-18-D-0177-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-18-D-0177-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 6.97"
Detailed Description
Category
Number of Conductors
18
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.969" (177.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)