05-20-D-0101-A-4-06-4-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2073-05-20-D-0101-A-4-06-4-T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 05-20-D-0101-A-4-06-4-T |
Description | CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3.98" |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.976" (101.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Conductors 20 |
Manufacturer GCT | Pitch 0.020" (0.50mm) |
Series | Length 3.976" (101.00mm) |
Packaging Bag | Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm) |