05-24-D-0304-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
GCT
In Stock: 369
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 623
Samtec Inc.
In Stock: 20
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-24-D-0304-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-24-D-0304-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-D-0304-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 12"
Detailed Description
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)