10-06-D-0076-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-06-D-0076-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-06-D-0076-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 6 CONTACTS, D TYP
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.992" (76.00mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)