1455KHD1601BK
DigiKey Part Number
164-1455KHD1601BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455KHD1601BK
Description
BOX ALUM BLACK 6.3"L X 3.39"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Black Cover Included 6.299" L x 3.387" W (160.00mm x 86.03mm) X 2.009" (51.03mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455KHD1601BK Models
Category
Size / Dimension
6.299" L x 3.387" W (160.00mm x 86.03mm)
Mfr
Height
2.009" (51.03mm)
Series
Area (L x W)
21.4in² (138cm²)