1455U1602BK
DigiKey Part Number
164-1455U1602BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455U1602BK
Description
BOX ALUM BLACK 7.52"L X 6.3"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Black End Panel(s) 7.520" L x 6.299" W (191.01mm x 160.00mm) X 2.598" (66.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455U1602BK Models
Category
Height
2.598" (66.00mm)
Mfr
Area (L x W)
47.4in² (306cm²)
Series
Design
End Panel(s)
Packaging
Bulk
Material
Part Status
Active
Color
Black
Container Type
Box
Thickness
0.059" (1.50mm)
Size / Dimension
7.520" L x 6.299" W (191.01mm x 160.00mm)