G125-22496F1-01-08-01
DigiKey Part Number
952-G125-22496F1-01-08-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-22496F1-01-08-01
Description
CONN RCPT HSG 10POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 (8 + 2 Power) Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-22496F1-01-08-01 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Jackscrews, Mating Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)