DH2032K768C5T1521011
DigiKey Part Number
4538-DH2032K768C5T1521011-ND - Tape & Reel (TR)
4538-DH2032K768C5T1521011CT-ND - Cut Tape (CT)
4538-DH2032K768C5T1521011DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DH2032K768C5T1521011
Description
3215 TUNING FORK 32.768KHZ 12.5P
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)