A3B-24D-2C
DigiKey Part Number
H2009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A3B-24D-2C
Description
CONN RCPT HSG 24POS 2.00MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
A3B-24D-2C Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)