CX90B1B-24P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CX90B1B-24P |
Description | INTERFACE |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
Category | Termination Solder |
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 5A |