DF62B-5EP-2.2C
DF62B-5EP-2.2C
DF62B-5EP-2.2C
DigiKey Part Number
H122105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62B-5EP-2.2C
Description
CONN PLUG HSG 5POS 2.20MM
Detailed Description
5 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62B-5EP-2.2C Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Fastening Type
Latch Holder
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)