DF62C-7S-2.2C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | H122130-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF62C-7S-2.2C |
Description | CONN SOCKET HSG 7POS 2.20MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Rectangular Connectors - Housings Socket White 0.087" (2.20mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DF62C-7S-2.2C Models |
Category | Row Spacing 0.079" (2.00mm) |
Contact Type Female Socket | Operating Temperature -35°C ~ 105°C |
Number of Positions | Note Contacts Sold Separately |
Pitch 0.087" (2.20mm) | Base Product Number |