DF63W-2S-3.96C
DigiKey Part Number
H125122-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63W-2S-3.96C
Description
CONN RCPT HSG 2POS 3.96MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63W-2S-3.96C Models
Fastening Type
Latch Lock
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.156" (3.96mm)