IT3-100P-25H(04)
DigiKey Part Number
IT3-100P-25H(04)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-100P-25H(04)
Description
CONN INTERPOSER 100POS STACK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT3-100P-25H(04) Models
Category
Pitch
0.069" (1.75mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
20
Series
Mounting Type
Stacking
Packaging
Tray
Features
Locking
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm