IT8D-192P-BGA-0H
DigiKey Part Number
26-IT8D-192P-BGA-0H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8D-192P-BGA-0H
Description
CONN MEZZANINE 192 POS
Detailed Description
192 Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT8D-192P-BGA-0H Models
Category
Number of Positions
192
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Part Status
Active
Height Above Board
0.285" (7.24mm)