LF10WBJ-4S
LF10WBJ-4S
LF10WBJ-4S
DigiKey Part Number
HR561-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LF10WBJ-4S
Description
CONN JACK FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Jack, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
LF10WBJ-4S Models
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Features
Backshell, Clamp, Strain Relief
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
125VAC/DC
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C