Image for PQ50S-48S is not available
PQ50S-48S
DigiKey Part Number
H124316-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ50S-48S
Description
CONN RCPT HSG 48POS 3.75MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert without Contacts Black 48 Position Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PQ50S-48S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Positions
48
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Termination Style
Crimp
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C