QR/P4-16P-C(01)
QR/P4-16P-C(01)
QR/P4-16P-C(01)
DigiKey Part Number
H10095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QR/P4-16P-C(01)
Description
CONN PLUG HSG RACK & PNL 16P BLK
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Housing for Male Pins Connector Black Panel Mount Rack and Panel
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)