ST40X-18S-CV(80) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 2,123
Datasheet
18 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold
ST40X-18S-CV(80)
DigiKey Part Number
H11361-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST40X-18S-CV(80)
Description
CONN PLUG 18POS SOLDER GOLD
Customer Reference
Detailed Description
Hirose Electric Co Ltd
Fastening Type
Lever Lock
Part Status
Obsolete
Number of Positions
18
Pitch
0.020" (0.50mm)