ST40X-24S-CV1(80) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 350
Datasheet
24 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold
ST40X-24S-CV1(xx)
ST40X-24S-CV1(80)
DigiKey Part Number
H10354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST40X-24S-CV1(80)
Description
CONN PLUG 24POS SOLDER GOLD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Rows
1
Part Status
Obsolete
Number of Positions
24
Pitch
0.020" (0.50mm)