ZX360D-B-10P(30)
DigiKey Part Number
H125269TR-ND - Tape & Reel (TR)
H125269CT-ND - Cut Tape (CT)
H125269DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX360D-B-10P(30)
Description
CONN RCPT USB3.0 MICRO B SMD R/A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB - micro B USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Receptacle Connector 10 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZX360D-B-10P(30) Models
Category
Termination
Solder
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Part Status
Active
Voltage - Rated
30VAC