ZX360D1-B-10P(30) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ATTEND Technology
In Stock: 771
Datasheet
Image for ZX360D1-B-10P(30) is not available
ZX360D1-B-10P(30)
DigiKey Part Number
26-ZX360D1-B-10P(30)TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX360D1-B-10P(30)
Description
CONN RCPT USB3.0 MICRO B SMD R/A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB - micro B USB 3.0 Receptacle Connector 10 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
EDA/CAD Models
ZX360D1-B-10P(30) Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Ports
1
Series
Current Rating (Amps)
1.8A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated
30VAC