ETSB25E004800E
DigiKey Part Number
3186-ETSB25E004800ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3186-ETSB25E004800ECT-ND - Cut Tape (CT)
3186-ETSB25E004800EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETSB25E004800E
Description
XTAL 1612 25MHZ,8P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.015" (0.38mm)