MF86/11MMPX/11SMA/152MM
DigiKey Part Number
3628-MF86/11MMPX/11SMA/152MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF86/11MMPX/11SMA/152MM
Description
COAX CBL MMPX TO SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMPX to SMA Multiflex 86 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
5.984" (152.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
Multiflex 86
Style
MMPX to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMPX Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C