PMA SF550E/11PC24/11PC24/24IN
DigiKey Part Number
3628-PMASF550E/11PC24/11PC24/24IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA SF550E/11PC24/11PC24/24IN
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm 3.70mm OD Coaxial Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
3.70mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.4mm to 2.4mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Plug
Frequency - Max
50 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
2nd Connector
2.4mm Plug