BAS7004WH6327XTSA1
DigiKey Part Number
BAS7004WH6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS7004WH6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BAS7004WH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS7004WH6327XTSA1
Description
DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Series Connection 70 V 70mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAS7004WH6327XTSA1 Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Schottky
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
PG-SOT323
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA