CY15B104QSN-108BFXIT
DigiKey Part Number
448-CY15B104QSN-108BFXITTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QSN-108BFXIT
Description
IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD 8UFLGA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 6.7 ns 8-UFLGA (3.28x3.23)
Category
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Mfr
Clock Frequency
108 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
6.7 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Memory Type
Non-Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)