CY15B108QN-50BKXQT
DigiKey Part Number
448-CY15B108QN-50BKXQTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B108QN-50BKXQT
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 24FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 50 MHz 8 ns 24-FBGA (6x8)
Category
Clock Frequency
50 MHz
Mfr
Access Time
8 ns
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)