P0K1.232.2I.B.1000-3
DigiKey Part Number
2952-P0K1.232.2I.B.1000-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P0K1.232.2I.B.1000-3
Description
SENSOR RTD 100OHM 3SIP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RTD Platinum (Pt) 3850ppm/°C 3-SIP
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Manufacturer
Innovative Sensor Technology, USA Division
Termination
Wire Leads
Packaging
Bag
Temperature Coefficient
3850ppm/°C
Part Status
Active
Current
1 mA
Resistance @ 0°C
100 Ohms