INBD-T1125.BNW
DigiKey Part Number
1830-INBD-T1125.BNW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INBD-T1125.BNW
Description
LED LGT BAR 12.5X6.3MM BLU
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Circuit Board Indicator LED Circuit Board Indicator Bar - Single, DIP Blue 2.9V 10mA Rectangle with Flat Top 12.50mm x 6.30mm Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
INBD-T1125.BNW Models
Category
Configuration
Bar - Single, DIP
Manufacturer
Inolux
Current
10mA
Series
Millicandela Rating
36mcd
Packaging
Bulk
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Part Status
Active
Lens Size
12.50mm x 6.30mm
Color
Blue
Voltage Rating
2.9V