IMSA-13065B-2-16Y900 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IMSA-13065B-2-16Y900 |
Description | HEADER SMT RA 16POS KEY-A |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Surface Mount, Right Angle 16 position 0.079" (2.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Termination Solder |
Mfr | Fastening Type Locking Ramp |
Series | Insulation Height 0.366" (9.30mm) |