IS62WVS1288GBLL-45NLI
DigiKey Part Number
706-IS62WVS1288GBLL-45NLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS62WVS1288GBLL-45NLI
Description
IC SRAM 1MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous Memory IC 1Mbit SPI - Quad I/O, SDI 45 MHz 15 ns 8-SOIC
Category
Memory Interface
SPI - Quad I/O, SDI
Mfr
Clock Frequency
45 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
15 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)