J49SML-F-G-G-K-20M0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1,814
Datasheet
20 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
J49SML-F-G-G-K-20M0
DigiKey Part Number
1908-J49SML-F-G-G-K-20M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J49SML-F-G-G-K-20M0
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm