SCEF502W472K4GV001E
DigiKey Part Number
709-SCEF502W472K4GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-SCEF502W472K4GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-SCEF502W472K4GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCEF502W472K4GV001E
Description
CAP CER 4700PF 250VAC X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
SCEF502W472K4GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.225" L x 0.200" W (5.72mm x 5.08mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.150" (3.81mm)